Warsztaty filmowe w projekcie mPotęga "W poszukiwaniu matematyki..."

We wtorkowe popołudnie, dnia 19 września 2017 r. grupa 26. uczniów naszej szkoły miała możliwość wzięcia udziału w warsztatach o nagrywaniu filmów cyfrowych.

Zaprosiliśmy do współpracy specjalistę – nauczyciela Liceum Plastycznego im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, pana Witolda Rajczaka. Prowadzi on tam lekcje z projektowania graficznego, podstaw fotografii i filmu, podstaw projektowania oraz projektowania multimedialnego. Pan Witold przybył do nas z niezbędnym sprzętem i w pracowni komputerowej demonstrował uczestnikom najważniejsze aspekty nagrywania filmu. Uczniowie po nagraniu filmików cyfrowych, ćwiczyli ich obróbkę na komputerze i oglądali efekty swojej pracy na większym ekranie. Podczas zajęć było dużo wrażeń, zaangażowania i radości. Zdobyte umiejętności przydadzą się uczniom do konkursu, który niebawem zostanie ogłoszony również w ramach projektu mPotęga. Bardzo dziękujemy za pomoc p. Monice Jastrzębskiej, która niemało wolnego czasu poświęciła na zainstalowanie na komputerach potrzebnego na warsztaty oprogramowania. Projekt finansowany przez Fundację mBanku.