A+ A A-

Święto siatkówki w Wieluniu

W dniach 15.09 - 17.09. 2017 r w Wieluniu odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Charytatywny GIGANCI SIATKÓWKI z udziałem drużyn: PGE Skra Bełchatów, Cuprum Lubin, Power Volley Mediolan i Noliko Maaseik.

Gościem specjalnym była Reprezentantka Polski w Piłce Siatkowej, dwukrotna Mistrzyni Europy i najlepsza zawodniczka Mistrzostw Europy - Dorota Świeniewicz. Reprezentantka Polski, w sobotę w godzinach przedpołudniowych spotkała się z młodymi siatkarkami z naszej szkoły, uczennicami klasy VIa i VIIb, opowiedziała zawodniczkom historię swojej kariery sportowej, mówiła o wzlotach i upadkach w sporcie, o własnych wielkich sukcesach reprezentacyjnych, klubowych oraz indywidualnych, przeprowadziła także z dziewczynami godzinny trening siatkarski. Dorota Świeniewicz po treningu wyróżniła jedną zawodniczkę koszulką reprezentacyjną ze swoim nazwiskiem; tą wyróżnioną była Natalka Madziara (gratulujemy!). Później był czas na zdjęcia, autografy i rozmowy w kuluarach. A już od godziny 16 wszystkie siatkarki z naszej szkoły mogły obejrzeć siatkówkę na najwyższym poziomie, a starsze z nich przez dwa dni zajmowały się obsługą techniczną meczy i wolontariatem. Było to prawdziwe święto siatkówki w Wieluniu.