A+ A A-

Gminny Turniej Wieluński Mistrz Rachunku

Gminny Turniej „Wieluński Mistrz Rachunku” za nami.

Do rywalizacji o ten tytuł, oprócz 21 uczniów z Gminy Wieluń, stanęli dorośli - dyrektorzy szkół, przedstawiciele biznesu, samorządowców, na czele z panem burmistrzem Pawłem Okrasą. 95 przykładów ( do wykonania w 30 minut), przygotowanych przez wspaniałego matematyka z zaprzyjaźnionej szkoły: ZSP nr 1 w Praszce, panią Jolantę Mateję, okazało się niestraszne dla ucznia SP 5 w Wieluniu Mateusza Piechowskiego oraz duetu panów: Paweł Okrasa i Andrzej Dąbrowski. To nasi Mistrzowie Rachunku. Miło nam, że tytuł Wicemistrza Rachunku przypadł ex aequo dwóm uczniom naszej szkoły: Szymonowi Wojtasikowi (kl. VId) i Hubertowi Lesiowi (kl. VIIa). Dodać należy, ze obaj uczniowie wielokrotnie brali udział w szkolnym finale tego konkursu, który w SP 2 ma 15 letnią tradycję! Imprezę przygotowałyśmy z p. Barbarą Kacprzycką w ramach projektu „W poszukiwaniu matematyki...” finansowanego przez mFundację. Dekoracja to efekt współpracy pań Alicji Szczepek i Renaty Stefanek. Więcej na temat konkursu przeczytać można na stronie www Radia ZW. A zdjęcia zobaczymy na stronie naszej szkolnej galerii.