A+ A A-

Regionalny Turniej Talentów

W dniach 10 - 12.11.2017 r. siatkarki z naszej szkoły reprezentowały województwo łódzkie w Regionalnym Turnieju Talentów w Krakowie.

Turniej odbył się w ramach rozgrywek Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i uczestniczyły w nim reprezentacje województw: łódzkiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego w kategorii dziewcząt klas VI i VII oraz chłopców w kategorii klas VI-VII i II gimnazjum. W kategorii starszej nasza drużyna zajęła III miejsce, dziewczęta wygrały mecz z województwem Podkarpackim 2:1 i przegrały mecze z województwem Świętokrzyskim i Małopolskim w stosunku 0:3. Zespół grał w składzie: Zuzia Dors, Zuzia Pilarz, Kinga Krawczyk (wszystkie trzy wyróżnione na zakończenie turnieju), Sara Sielska, Ania Wawrzyniak, Julka Dawid, Roksana Hadryś, Sandra Psipsińska, Daria Żuraw i Dominika Idasiak; trener zespołu: Leszek Pałyga Bardzo dobrze spisały się nasze siatkarki z klasy VI, które rozgrywały swoje mecze w kategorii "czwórek". Każde województwo reprezentowały dwie czwórki. Osiem zespołów podzielono na dwie grupy rywalizujące systemem "każdy z każdym". Nasza drużyna w meczach grupowych pokonała Podkarpackie I zespół 25:14, Świętokrzyskie II zespół 25:23 oraz uległa drużynie z Małopolski I zespół 20:25. W meczu półfinałowym nasze dziewczyny pokonały koleżanki z województwa - Łódzkie I zespół 2:0 (15:13; 15:12) i awansowały do ścisłego Finału. W finale, w ostatnim dniu turnieju spotkały się ponownie z drużyną Małopolski I zespół, mecz zakończył się wynikiem 0:2 (4:15; 8:15) i ostatecznie nasze dziewczyny zajęły II miejsce w turnieju. Skład drużyny: Oliwia Smolnik, Ola Pacyna (obie wyróżnione na zakończeniu turnieju), Dobrochna Kaczmarska, Natalia Straszak i Asia Siwak; trener zespołu: Katarzyna Pałyga Nasze młode siatkarki poza grą znalazły czas na zwiedzanie Starego Rynku w Krakowie :)